ul. Okólna 14

tel. (22) 7811026

sp1@marki.pl

Zgłoszenia do klasy pierwszej

Od 1 kwietnia uruchamiamy rekrutację na rok szkolny 2024/25.

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły obwodowej będzie przyjmowane

w okresie od 1 do 30 kwietnia 2024 roku.

1. Dzieci w wieku 7 lat (rocznik 2017 ) są objęte obowiązkiem szkolnym od 1 września 2024 roku.
  2. Dzieci posiadające opinię (wydaną przez poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną) o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego zapraszamy za rok. Rodzic jest zobowiązany dostarczyć w.w. opinię do szkoły do dnia 1.09.2024 r.

DRUKI

• Druki do pobrania w załączonych plikach lub na portierni.
  • Wypełniony druk „Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły obwodowej” podpisany przez obojga rodziców (opiekunów prawnych) należy złożyć do sekretariatu szkoły od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00, w piątki od 8:00 - 15:00.

​​​​

Podstawowe informacje dla rodziców

Od 1 września 2024 roku dzieci urodzone w 2017 roku będą objęte obowiązkiem szkolnym. Muszą rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej (chyba, że posiadają odroczenie spełniania obowiązku szkolnego, które wydawane jest przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną).

W przypadku, gdy dziecko będzie uczęszczało do klasy I  do szkoły w obwodzie, której zamieszkuje, wystarczy, że rodzice dziecka dokonają zgłoszenia w tej placówce. Lista szkół oraz granice ich obwodów, znajdują się na stronie marki.pl w zakładce Edukacja.

W przypadku, gdy dziecko nie będzie uczęszczało do szkoły w obwodzie, w którym zamieszkuje, rodzice są zobowiązani poinformować o tym szkołę obwodową i złożyć odpowiedni wniosek (w załączniku).

Zgłoszenia dzieci do klas I szkół podstawowych, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, będą przyjmowane przez szkoły w okresie od 1 do 30 kwietnia 2024 roku. W szczególnych przypadkach będzie możliwe zgłoszenie dziecka również w terminie późniejszym.

Dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły ubiegających się o przyjęcie do klasy I przeprowadzona będzie rekrutacja w oparciu o kryteria określone przez organ prowadzący szkołę. Warunkiem przeprowadzenia rekrutacji będzie posiadanie przez szkołę wolnych miejsc w oddziałach klas I. Rekrutacji do klas I dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania dzieci do klas I SP oraz przeprowadzenia rekrutacji dla dzieci spoza obwodu będą dostępne na stronach internetowych szkół.